Aj pravica môže tancovať...

Autor: Peter Gajdošík | 23.12.2014 o 13:00 | (upravené 23.12.2014 o 16:57) Karma článku: 4,65 | Prečítané:  718x

Tom Nicholson vo svojom názore uverejnenom v SME /štvrtok 18. decembra 2014/  uplatnil na politickú situáciu v slovenskej pravici  Nashovu teóriu hier.  V krátkosti – štyria kamaráti si v bare nezatancujú s oslnivou blondínou, ktorú sprevádzajú štyri menej pôvabné priateľky. Navzájom sa svojím úsilím o krásku budú blokovať. Najlepšou stratégiou je obetovať blondínku a snažiť sa vybrať niektorú z jej priateliek. Čo je najlepšie pre jednotlivca, je najlepšie aj pre skupinu.

V Nicholsonovom  pohľade na vec predstavuje blondínku nová vlastná strana, škaredším dievčaťom je menej významná úloha v spoločnom opozičnom bloku schopnom uspieť v parlamentných voľbách

Autor síce trefne zadefinoval štádium súčasnej politickej hry  - na Slovensku chce byť predsa každý predsedom. Hra slovenských pravicových egoistov proti Ficovmu monolitu vyzerá v súčasnosti vopred prehratá.

No nemusí to byť vždy tak. Z rozobratých súčiastok sa dá občas poskladať nový , efektívnejšie fungujúci stroj.  Treba na to politickú prezieravosť, umenie kompromisu a vhodné načasovanie. Historickým príkladom je vznik SDK, ktorá dokázala zastaviť autoritárske valcovanie Vladimíra Mečiara.  Ak súčasné súkromné ministraničky typu Nova, TIP, SaS, Skok a v podstate už aj SDKÚ dajú svoje chudobné percentá dokopy v rámci veľkej koalície , môže to pôsobiť motivačne na slovenského pravicového voliča,  ktorý by už konečne chcel vidieť racionálne a zmysluplné činy v pravicovom spektre. Všetko ostatné je už vecou správneho načasovania a vzájomnej dohody. A s blondínkou môže tancovať /teda byť predsedom / ten, kto dosiahne najviac preferenčných hlasov. Kocky ešte nie sú hodené...

 

P.S. Ďakujem za správnu korekčnú pripomienku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?